Okolí

Výlety v okolí

Tipy na výlet v okolí Nového Města na Moravě

ZÁŽITKY

Kam za adrenalinem

VÝLETY

Stojí za to vidět

POHOSTINSTVÍ

Restaurace v okolí

Cyklo Aréna Vysočina

Vyzkoušejte si technicky nenáročné stezky pro děti, přírodní stezky pro handicapované cyklisty sjízdné na kolečkovém křesle nebo handbiku nebo skutečně náročné traily pro zkušené bikery.

Sportovní hala

Vyzkoušejte si lezeckou stěnu, volejbal, basketbal nebo si prostě jenom přijďte s přáteli zahrát vybíjenou. Sportovní hala v Novém Městě na Moravě nabízí pronájem celé haly nebo její části, včetně zapůjčení potřebného vybavení.

Městské lázně

Pojďte relaxovat do lázní Nové Město na Moravě. Lázně nabízí vstup do bazénu, wellness, vybrané koupele a masáže, fitness nebo solárium. To vše téměř na dosah ruky, nedaleko Chaty NMNM.

Ski areál Harusův kopec

Sjezdovka na Harusáku dlouhá 550 metrů, s převýšením 110 metrů nabízí skvělé volnočasové využití v zimních měsících. Svah obsluhuje lanová dráha a večerní lyžování zajišťuje osvětlení. Pro děti je k dispozici i lyžařská škola.

Vysočina Arena

Navštivte dějiště konání světových pohárů běžeckého lyžování, biatlonu a MTB. Pro návštěvníky nabízí Arena možnost využití tratí a stadionu zdarma (v hodinách pro veřejnost), a to v letních i zimních měsících.

Adrenalin pro Vás není to pravé? Níže přinášíme tipy na klidné rodinné výlety po okolí.

Zelená hora

Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře patří mezi významné stavby architekta Jana Blažeje Santiniho-Aichela. Roku 1994 byla tato stavba zařazena na Seznam světových kulturních a přírodních památek UNESCO.

Státní hrad Pernštejn

Skvěle zachovaný středověký hrad pánů z Pernštejna jistě stojí za návštěvu. Původní jednoduchá dispozice hradu byla přebudována do pozdně gotické a raně renesanční podoby středověké pevnosti, ve které jej můžeme spatřit.

Pasecká skála

Výrazný vrchol Žďárských vrchů Pasecká skála (819 m n. m.) se nachází nedaleko Nového Města na Moravě. Skalní útvar je ukázkou mrazového zvětrávání rul Žďárských vrchů, na jehož vrcholu nalezneme vyhlídku.

Zábavní park Šikland

Navštivte největší přírodní zábavní park v České republice. Naleznete zde westernové městečko Šiklův mlýn, přírodní aquapark nebo například nedaleký strašidelný zámek Draxmoor. A spoustu dalšího.

Rekreační areál Pilák

Pilská nádrž nabízí všem návštěvníkům bohaté rekreační využití v podobě rybolovu a koupání. Její okolí láká dále cykloturisty, pěší turisty a houbaře. Reakreační areál je v provozu od dubna do října, v závislosti na počasí.

Přírodní koupaliště NMnM

Přírodní koupaliště Nové Město na Moravě je sportovně rekreační hojně využívaná vodní plocha. Návštěvníkům je k dispozici hygienické zázemí, travnatá plocha ke slunění a stánek s občerstvením.

Nevybrali jste si? Nevadí, podívejte se na další zajímavé tipy na výlety po Vysočině.

Restaurace Kozlovna U Dvou koček

Restaurace Restaurace Kozlovna U Dvou koček nabízí pokrmy z české kuchyně, velkopopovickou jedenáctku čepovanou přímo z tanků, to vše v unikátním interiéru Kozlovny.

Maršovská rychta

Restaurace Maršovská rychta nabízí menu z vyhlášené kuchyně ve stylové restauraci a formance. V letních měsících je v provozu také venkovní terasa s možností grilování.

Restaurace Penzion Vrchovina

V restaurace Penzion vrchovina si můžete vychutnat svůj oběd v příjemném interiéru restaurace nebo na zahrádce, případně si jej nechat dovézt přímo k Vám. Doporučujeme využít rovněž bowlingu, který se zde nachází.

Restaurace Horní Dvůr

Restaurace Horní Dvůr nabízí tradiční českou kuchyni v moderním duchu, ale také pokrmy připravované výhradně z produktů Statku Horní Dvůr. V nabídce naleznete také bohatý výběr moravských i zahraničních vín.

Menu